"…הגרין רום הוא מבנה מצוין העשוי בניה קלה ומתאים למגוון רחב של שימושים, לדוגמה: בניה קלה למגורים.."

שוקלים בניה קלה למגורים, או בנייה קלה ליחידות דיור ולתוספת למשרד? אם ככה, אתם יכולים לשכוח מהמון בירוקרטיות שונות שבניית בטון מצריכה. כמו כן, אתם יכולים לשכוח מהוצאות כבדות, כי בניה קלה היא בדרך כלל זולה יותר מבנייה באמצעות בטון. אם כך, מה היא בניה קלה ומדוע היא כל כך משתלמת?

מה הפך את הבנייה הקלה לכל כך פופולארית ומבוקשת בשנים האחרונות בישראל? זה התחיל בזה שהיינו רואים ביותר ויותר מושבים את הבנייה של לולי תרנגולות מבנייה קלה. לאחר מכן התחלנו לראות יותר בנייה קלה של משרדי שטח של קבלנים ואנשי מקצוע. במקביל, התחלנו לראות בנייה של מחסנים מבנייה קלה ובנייה של תוספות למשרד קרקע עם בניה קלה.

איל סוגי בניות קלות אנחנו רואים כיום ב-2021?

כיום אנחנו כבר רואים שהבנייה הקלה ביצעה חדירה מושלמת לחיינו ואנחנו קיבלנו אותה בתור גג מעל הראש. או במילים אחרות, מקום מגורים בעזרת בניה קלה. כן, זה לא חלום, היום אתם יכולים לבנות לעצמכם יחידת דיור בעזרת בניה קלה, מה שפעם לא היה מתקבל כנראה על הדעת בישראל.

והדגש הוא על ישראל, כי הבנייה הקלה משמשת מגורים לאנשים כבר עשרות שנים באירופה. באירופה של שנות ה-60, בתי עץ היו נוטים להישרף בעקבות גלי חום כבדים ושריפות שנגרמות כתוצאה ממזג האוויר. והאירופאים חיפשו תחליף לבקתות העץ שהיו עולות בקלות באש, מה שהוביל את הפיתוח של בניה קלה למגורים.

בניה קלה למגורים – איך היא נראית היום? האם אפשר בכלל להתקין מזגן?

באמצעות חומרים כמו פלדה ואלומיניום, פח, קלקר ועץ, אפשר לבנות יחידת דיור שאפילו לא תצריך ממכם בירוקרטיות כבדות של היתרי בנייה. כמו כן, העלויות של בניה קלה כמעט תמיד יהיו יותר זולות מהעלויות של בנייה עם בטון.

בשנים עברו, בישראל, הבנייה הקלה הייתה יחסית פשוטה ומינימלית. אם היו בונים משרד שטח לקבלן מבנייה קלה, במקסימום, הוא היה מכיל בתוכו מזגן ושולחן עבודה. כיום הבנייה הקלה כבר נראית אחרת לגמרי, ואתם יכולים להתחיל לחשוב עליה ברמה העיצובית.

יחידות דיור מבניה קלה הן מעוצבות וביתיות לחלוטין

אם למשל אתם רוצים לבנות יחידת דיור מבנייה קלה, יחידת דיור בבניה קלה יכולה לכלול חלונות בכל הגדלים שתרצו כמעט. כמו כן, אתם יכולים לחשוב למשל חלונות מעוצבים מאלומיניום, שכוללים גם סורגים מפורזלים ומעוצבים בעצמם.

רוצים דלת חזקה ליחידת דיור כזו? אין שום בעיה, אפשרי גם להתקין דלתות ביחידות דיור מחומרי בניה קלה. בפועל, הבנייה הקלה כיום משמשת עבור מטרות רבות, בין היתר, עבור יחידות דיור. ניתן לבנות עם חומרי בניה קלה יחידות דיור שמגנות באופן מוחלט מנזילות מים וגשם, חום ותנאי מזג אוויר לא נעימים. זאת, עושים בדרך כלל באמצעות פאנלים מבודדים אשר מותקנים במקומות שונים בתוך יחידת הדיור.

כמה עולה לבנות יחידות דיור בניה קלה פאנל מבודד 

יחידת דיור פאנל מבודד היא הפתרון המושלם עבור כל חודשי השנה בישראל. בין אם קר או חם בחוץ, יבש או גשום, הפאנלים המבודדים יגנו עליכם ויספקו לכם תחושה מוחלטת של בית. כמו כן, כדאי לדעת שבאמצעות בניה קלה ניתן גם לבנות בתים דו מפלסיים. ורגע לפני שנדבר על בית דו מפלסי מבנייה קלה, חשוב לרגע להתעכב על נושא היתרי הבנייה.

ככל שהבנייה הקלה היא מורכבת יותר וגדולה או תופסת שטח, כך ייתכן שתצטרכו להוציא היתרי בנייה. במיוחד אם מדובר בבתים דו מפלסיים. אבל בכל מקרה, היתרי הבנייה לרוב יתקבלו בקלות יותר מאשר היתרי בנייה באמצעות בטון. מבחינת מחירים, בניה קלה למגורים מתומחרת לפי מ"ר.