"…ניתן לבנות משרדים אשר בהחלט נראים ומרגישים מכובדים ומפוארים, וחלק מהאנשים אף בוחרים לעצב את החלק הפנימי של משרדים מבניה קלה ומבנים שונים…."

אם אתם תרים אחר פתרונות בנייה שונים, כנראה שכבר נתקלתם במושג בנייה קלה ואתם מעוניינים להבין עבור מה היא נועדה, מאילו חומרים ניתן לבנות וכדומה. מה שקיים כבר למעלה מ-40 שנים, הפך לאחרונה לטרנד חם ובוער בענף הבנייה. 

בנייה קלה החלה עוד באירופה, לפני יותר מארבעים שנים, בזמן שהאירופאים ניסו להתמודד עם האתגרים המלווים לבנייה באמצעות עצים. מבין הקשיים והאתגרים שהולכים בד בבד עם בנייה מעץ, בהחלט ניתן למנות למשל את נושא הדליקות. כאשר אנשים דורשים את בנייתו של בית מעץ, משרד מעץ או כל מבנה אחר מעץ, קיימת סכנת התלקחות שפשוט אינה רלוונטית כאשר בונים מחסן מבניה קלה או משרד מבנייה קלה (חומר הגלם המרכזי הוא פלדה או אלומיניום).

 מעבר לכך, מבנה מבניה קלה בהכרח יהיה זול יותר לבניה, כך שמובן מדוע יותר ויותר גורמים (גם משמעותיים בשווקים השונים) בוחרים לבנות משרד מבניה קלה ומחסנים בגדלים שונים.

יתרונות נוספים בבניה קלה

בפרויקטים מסוג בניה קלה, זמן העבודה בדרך כלל מתקצר באופן משמעותי. במרבית המקרים, ניתן לסיים את הפרויקט על הצד הטוב ביותר תוך שלושה חודשים של עבודה. ניתן לבנות משרדים אשר בהחלט נראים ומרגישים מכובדים ומפוארים, וחלק מהאנשים אף בוחרים לעצב את החלק הפנימי של משרדים מבניה קלה ומבנים שונים.

הבניה הקלה היא גם מאוד ידידותית לסביבה, היות ואין צורך להתמודד עם פסולת רבה המאופיינת עם בנייה רגילה וסטנדרטית. בעת בניה קלה של מבנים ניידים, משרד או מחסן, אתם תמצאו את עצמכם אל מול המבנה החדש תוך פרק זמן מאוד קצר, וגם לא תצטרכו להתעסק עם שינוע הפסולת לאתרי הפסולת המתאימים. כידוע, שינוע הפסולת עולה כסף. בעת הבניה, אין צורך לשכור חברה קבלנית שתוודא את הפינוי של הפסולת. מדובר בחיסכון משמעותי.

אטימות בבניה קלה וגמישות החומר

בין אם אתם נדרשים לבנות בבניה קלה משרד, או שמא מחסן ומבנה ציבורי כזה או אחר, זכרו שהמבנה יהיה אטום לגמרי מפני נזילות של מים ומי גשמים. זאת, משום שהמבנים מבניה קלה מאופיינים בתפרים פנימיים אשר גורמים לאיטום מושלם.

מעבר לכך, חומרי הפלדה והאלומיניום מאופיינים כחומרים גמישים למדיי, דבר אשר מקל על הדרישות השונות של הלקוחות עבור בניית מבנים מסוגים שונים. אמנם, ניתן לעבוד עם חומרי גלם אלו באופן כזה שייצור מבנה על פי דרישה והתאמה, אך חשוב לציין כי התאמה של פלדה ואלומיניום צריכה להיעשות על ידי מקצוענים בתחום. אחת מה"טענות" כלפי בניה קלה, טמונה בכך שאנשים טוענים כי היא אינה באמת גמישה. במידה ואתם לבנות בבניה קלה, מומלץ קודם להתייעץ עם צוות המומחים שאתם שוכרים לטובת הפרויקט, וכך תוכלו להבין מה ניתן להתאים ומה פחות. 

חסכון בטווח הקצר והארוך גם יחד

במידה ואתם מתכננים בנייה של מחסני עץ או משרדי עץ, כדאי לקחת בחשבון כי קיימת לא מעט תחזוקה עבור מבנים מסוגים כאלו. בכדי שהמשרד לא יתלקח בקלות, חס וחלילה, יש צורך תמיד להקפיד על שימור העץ ועל מריחת חומרים מתאימים המונעים התלקחויות אופציונליות.

בטווח הארוך, מבנה בבניה קלה יהיה הרבה יותר משתלם, מכיוון ואין צורך לתחזק את המבנים הקלים, כשם שצריך לתחזק מבני עץ.  החומרים הללו, שיש למרוח על עצים בכדי למנוע התלקחויות, הם חומרים לא זולים. מעבר לכך, אין להזניח את הטיפול השוטף בעץ, כך שהחומרים לטיפול בעץ, הם חומרים שיש לקחת בחשבון בטווח הארוך ולכלול אותם בהוצאות שלכם על תחזוקת המשרד.

מאידך, לבנות בבניה קלה לא יצריך ממכם את אותה התחזוקה השוטפת שמבני עץ מצריכים. ראוי לציין גם חסרונות, כך שכדאי להזכיר שחלק מהאנשים טוענים כי מבנה מבניה קלה לא מחזיק לאורך זמן, וחומרי הגלם הם חומרים שלא עומדים בתלאות מזג האוויר. כמובן וכל מקרה לגופו, אך באופן כללי, מבנה בבניה קלה אמור להיות איתן ולהחזיק על הקרקע גם בטווח הרחוק יותר.

אם אתם לקראת פרויקט בניה מיוחל, מומלץ לברר לגבי בניה קלה ולא למהר לפסול אף פעם, שום דבר, בעקבות שמועות כאלו ואחרות.